1

День української писемності та мови

Найбільше і найдорожче добро в кожного

народу — це його мова, ота жива схованка

людського духу, його багата скарбниця,

в яку народ складає і своє давнє життя,

 і свої сподіванки, розум, досвід, почування.

Панас Мирний

9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. З 1997 року День української писемності відзначається щороку 9 листопада на честь літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця і починається українська писемність.

Петро Порошенко привітав українців з Днем української писемності та мови:

«Наша мова є серцем і душею вільнолюбного українського народу. Велична та нескорена, вона гартувалася протягом усієї своєї тисячолітньої історії, нерозривно пов’язаної із боротьбою за незалежність Української держави.

Сьогодні захисники Вітчизни, мужньо обороняючи свою землю від підступного ворога, знову відстоюють наше право сповідувати власні цінності, серед яких найперша – право українського народу говорити рідною мовою.

Переконаний, що саме єдина державна мова – українська – є запорукою нашої згуртованості, могутньою зброєю у протистоянні спробам руйнування Української держави. Тому вироблення і реалізація ефективної мовної політики – наше першочергове завдання. Як Президент України, закликаю усіх докласти максимум зусиль для підтримки української мови.

«Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема». Пам’ятаймо заповіти українських класиків та робімо висновки із нашої історії.

Хай вічно звучить українська мова!»

За традицією, у цей день по радіо в прямому ефірі транслюють “Диктант національної єдності”, який можуть написати всі бажаючі.

Цю акцію було започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі – в Україні та за її межами – можуть взяти участь у написанні радіодиктанту і не лише з’ясувати, чи добре знають українську мову, а й продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

hqis80s4czw

Учні 9–11 класів Зеленогірської ЗОШ І-ІІІ ст. теж  взяли участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності. Учні з’ясували, наскільки добре знають рідну мову, а ще – продемонстрували солідарність з усіма громадянами України, хто любить і шанує рідне слово, та отримали ще одну можливість відчути єдність нації та приналежність кожного до великого українського народу.