1

Коли в людини є народ,
Тоді вона уже людина.
Ліна Костенко

День Соборності України — свято, що відзначається щороку в день проголошення возз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в1919 році. 22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель.
Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
В Зеленогірській ЗОШ І-ІІІ ст. це свято відзначається щорічно, але особливо урочисто воно пройшло сьогодні, бо саме в такі непрості часи — єднання і любов до неньки-України – як ніколи потрібні.  Урочисто пройшла святкова лінійка, під час якої учні познайомилися з  історією свята, переглянули короткий фільм, всі разом заспівали Гімн України. Зі святом всіх присутніх привітали: Зеленогірський селищний голова  Бевзенко А. Ф. та директор школи Ільніцька Л.О. .
Свято в школі тривало цілий день.  Учні молодших та середніх класів підготували малюнки, старші –  відкрили справжню студію боді-арту: старшокласники провели акцію з розмальовування облич у кольори державної символіки.
Як символ єднання всієї України, всі учні Зеленогірської  школи вишикувались разом і взялися за руки, утворивши «живий ланцюг».
У цей день, молодь, яка утворює «живі ланцюги» по всій країні, доводить, що ми – єдиний народ та справді соборна держава. Це єдність, про яку споконвічно мріяли наші пращури, Шевченком омріяна єдність, що має стати запорукою існування єдиної, соборної демократичної України. Бо тільки єдність людей і спільність їхньої мети відкриває шляхи до перемоги, до світлого майбутнього нашої держави.

dsc05589

dsc05596

dsc05602

dsc05610

dsc05611

dsc05631

dsc05637

dsc05655

dsc05656