1

ДЕМОКРАТИЧНА  ШКОЛА

vseukrayins-ka-programa-osviti-dlya-demokratichnogo-gromadyanstva-demokratichna-shkola liten

3–4 квітня 2017 року в Зеленогірській ЗОШ І-ІІІ ст.. відбулась презентація Веукраїнської програми «Демократична школа», яка спрямована на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння організації навчально-виховної роботи на принципах Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства і прав людини. В Україні проект реалізує Європейський центр імені Вергеланда (Осло), який впроваджує освітні проекти в Україні з 2008 року, а також Рада Європи за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії та Міністерства освіти та науки України.

 3 квітня під керівництвом тренерів Овчаренка Олега та Мирненко Ірини — учні, вчителі, батьки та громадськість познайомились з Програмою, Хартією Ради Європи. Робота проходила в невимушеній обстановці, оскільки всі учасники працювали спільно, кожен міг вільно висловити свою думку, адже кожна думка має право на існування.

Учасники мандрували в «капелюсі-невидимці» школою та визначали напрямок демократичних змін в ній. Особливо активними були школярі, адже діти навчаються брати участь у громадському житті школи; усвідомлюють, що вони – важлива частинка суспільства.

4 квітня був надзвичайно важливий день – ми оцінювали  ситуацію у школі із застосуванням Інструменту демократичного розвитку школи. Працювали з трьома сферами: демократичне шкільне середовище і демократичне врядування; освіта для демократичного громадянства і прав людини у навчально-виховному процесі (ОДГ/ОПЛ); партнерські зв’язки та співпраця з місцевою громадою. Пріоритетним напрямом обрали третю сферу.

Море емоцій та вражень. Для нас це незвичайно та важливо, адже  відкрили багато нового для себе. Для здійснення наших мрій потрібно багато працювати, змінювати та  змінюватись, будувати демократичну школу. Важливим елементом демократизації школи є взаємозв`язок усіх учасників педагогічного процесу, особливо «учитель-учень», а також відношення і готовність кожного до демократичних перетворень у школі. На сьогодні команда Демократичної школи спільно з учнівським парламентом пліч-о-пліч працює над розробленням плану впровадження демократичних змін, який незабаром буде реалізовуватись.  І дорослі, і учні стали однією командою однодумців, гаслом якої є  «Ми – разом, ми – хочемо, ми – зможемо»! 

bwqxzuplr-g

q ntyi0dlyi

ejnbla3wlku

ijpoi6iyc6o

6jpz08ussuy

hlgvwrguo q

hk7nmlnrr5c

dsc05804

dsc05806

dsc05808