1

Лінійка-реквієм: «Чорнобиль немає минулого часу» проведена з учнями 5–11 класів.

Мета: поглибити знання учнів про глобальні проблеми людства; розширити і систематизувати знання про джерела техногенного забруднення на прикладі аварії на ЧАЕС. Розкрити наслідки трагедії, та ознайомити з тими заходами, які приймаються з метою запобігання подібного лиха.Формувати та вдосконалювати навички поведінки учнів у разі радіаційної небезпеки. Розвивати вміння працювати з різними джерелами інформації, аналізувати, виділяти головне, робити висновки.
Виховувати в учнів бережливе ставлення до навколишнього середовища, почуття господаря на своїй землі.

26 квітня 1986 року почався відлік Чорнобильської аварії.

Чотири букви – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка доторкнулася до мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви в безпомічних людей.Вона вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом незвіданої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне покоління.

Чорних дат у людства є немало,
Кожна з них — це міна під прогрес.
Найстрашніше, що усіх спіткало,
Вибух на Чорнобильській АЕС.

         Заростають деревами і травою опромінені села. Поступово руйнуються покинуті хати, випромінюючи сотні мікрорентген. Але не змовкає Чорнобильський реквієм над Україною і душах людей. Було Полісся і більше нема, знеслося з чорно-бильським вибухом у розплавлене небо. Чорнобильська трагедія перетворила апокаліпсичні картини початку атомної доби на страшну реальність.

Чорнобиль… Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.

dsc05832

dsc05833

dsc05834

dsc05837

dsc05838

dsc05842

dsc05843

dsc05847